Mesto Győr – HU

Oplatí sa zastaviť v Győri na polceste medzi Viedňou a Budapešťou.Győr je starobylé živé , pestrofarebné mesto množstvom prírodných, architektických, kultúrnych i prírodných skvostov.Győr sa nazýva aj mestom riek, veď leží len niekoľko metrov od brehu rieky Dunaj.

Mesto má 130 000 obyvateľov a je jedným najväčším mestom Maďarska. Počtom umeleckých pamiatok Győr patrí medzi najbohatšie mestá v Maďarsku. Po rekonštrukcii barokového starého mesta bol vyhlásený za laureáta európskej ceny ochrany pamiatok. Kostoly, paláce, múzeá, typické barokové rohové balkóny a úzke historické uličky lákajú turistov na prechádzky po starom meste.

K potulkám po starobylých uličkách Vás lákajú kaviarne, restaurácie , panzióny a samozrejme známa miestna pohostinnosť. Vodný a rybársky raj, termálna voda, riečna nížina a panonnhalmská vínna oblast smerom na Balaton, vábia milovníkov prírody, túžiacich po oddychu,osviežení.

Xantus János ZOO -Neďaleko slovenských hraníc v maďarskom meste Győr ( od Veľký Meder vzdialenosť 20 km )sa nachádza malá prijemná zoologická záhrada otvorená roku 1967 ako náhrada za pôvodný, nešťastne vytopený park so zvieratami. Na ploche sedem hektárov tu možno vidieť vyše 1000 jedincov z viac než 100 živočíšnych druhov. Väčšina expozície je rozdelená do sekcií podľa oblastí, z ktorých zvieratá pochádzajú, pričom zo všetkých najväčšia je bezpochyby tá africká. HLAVNÉ ATRAKCIE :expozícia afrických zvierat, expozícia juhoamerických zvierat, expozícia živočíchov Ázie, terárium . Otvorené denne: 10:00 – 18:00 hod.

Kúpele Rába Quelle – Novovybudovaný Aquapark a kúpele Rába Quelle Győr čaká na svojich návštevníkov počas celého roka. Termálne kúpalisko tu bolo pôvodne postavené už v roku 1931, podľa plánov architekta Alfréda Hajósa. Termálna voda vyviera z hĺbky 2000 metrov a má teplotu je 67°C. Liečivá voda sa využíva na liečenie ochorení kostí a svalov, dýchacích orgánov a ženských chorôb. Nové kúpeľné stredisko bolo otvorené v roku 2003. Kúpele sú jedným z mála bezchlórových kúpeľov v Maďarsku. Vašu rekreáciu premení na nezabudnuteľný zážitok 40 zážitkových elementov, prúdových kanálov, masážových lehátok, gejzírov, chrličov vody, masážnych dýz, jaskýň a vodopád. K pohodliu prispieva aj vodný bar, ku ktorému môžete priplávať a priamo vo vode sa tak osviežiť drinkom.