Penzión Margaréta

Vodný mlyn KOLÁROVO

Prírodný areál Vodného mlyna v Kolárove -  Areál je už svojou polohou predurčený pre najrozmanitejšie činnosti. Nachádza sa v blízkosti centra (cca 500m) mestečka Kolárovo, na východnej hranici žitného ostrova.

Areál leží na poloostrove, ktorého hranice tvoria toky Malého Dunaja a Váhu z jednej strany a mŕtveho ramena Malého Dunaja zo strany druhej. K neodmysliteľnej súčasti územia patrí už od od polovice 15.storočia Hrad mieru, ktorého zvyšky (zemný val) sú zachované dodnes. Jeho história je stručne zhrnutá na troch informačných tabuliach. Nový most bol dvakrát prestavaný (v rokoch 1997 a 2000) – predĺžený na terajších 86 m a zastrešený kvôli ochrane proti negatívnym dopadom súčasných klimatických zmien. Vďaka tomu sa stal most atrakciou s celoeurópskym charakterom. Pri vstupe do areálu je k zhliadnutiu malé technické múzeum.

 K areálu patrí aj priestor na stanovanie a ubytovanie v bungalovoch „kemping Mlyn“ aj 
s potrebnými sociálnymi zariadeniami. Srdcia detských návštevníkov potešia dve detské ihriská v prednej a zadnej časti areálu, kde sa nachádza aj novozaložená „Farma Vodný mlyn – 133046“ s milými domácimi hospodárskymi zvieratkami. V roku 2008 sa môžu návštevníci tešiť na nových obyvateľov farmy. Návštevníci areálu sa môžu občerstviť v objekte „Krčma u mlyna“, kde sa nachádza aj galéria s vystavenými fotografiami, ktoré zachytávajú život a obraz nášho mesta do polovice 20. storočia.